Ja, Emily daar sta je dan met je mooie lange blonde haren voor de spiegel te janken. Word het niet eens langzaam tijd dat jij jezelf weer bij elkaar gaat rapen? Het is inmiddels vijf maanden geleden dat John je ingeruild heeft voor een jonger exemplaar. Aardetinten deden het altijd zo mooi bij je grote groene ogen en als je eenmaal met je mascara in de weer was dan konden je wimpers die langer zijn dan de benen van Doutzen Kroes je wenkbrauwen een high five geven.
Ik ken ook letterlijk niemand die telkens zoveel complimenten krijgt over haar lach. Met die perfecte rechte pearly whites in je bek. Als je nou eens heel vriendelijk naar jezelf lacht in de spiegel dan herinner je je misschien weer wat voor fantastisch lief, leuk en mooi mens je bent. En als het helemaal mee zit dan kom je tot het besef dat je de wereld te veel te bieden hebt om eenzaam en alleen, zwelgend in zelfmedelijden je op te sluiten in je huis. Denk je dat god je die heerlijke ronde billen gegeven heeft om in een pyjamabroek op de bank te gaan zitten? Doe even normaal zeg. Eigenlijk ben je gewoon een beetje ondankbaar, er zijn mensen met alleen een gat in hun rug en jij waardeert niet eens wat je in je kofferbak hebt liggen.
Kijk, ik begrijp dat je ego een beetje een deuk oploopt als je erachter komt dat je vent je gedumpt heeft voor een 20 jarige zelfbenoemde insta ‘famous’ tuttebel. Eerlijk is eerlijk: haar borsten staan dermate rechtop dat ze haar handen niet hoeft te gebruiken om een selfie te maken en dus ook nooit ergens een oksel-kwabje te bekennen is in de linker of rechter beneden hoek van haar insta perfect pictures maar come on! Je kan altijd een stukje tekst of een leuk GIFJE gebruiken om die vetbult te camoufleren.
Vandaag keek ik dus heel even uit pure verveling op Cassidy’s instagram pagina en bij haar laatste selfie waar links haar tiet net niet uit haar topje valt en op rechts een baguette onder haar arm geklemd zit stond de caption: ‘Bonjour Paris vandaag een bezoekje brengen aan het Vaticaan’.
Dit is pure lust vanuit John’s kant en ik weet zeker dat hij zich echt voor z’n hoofd gaat slaan als z’n oogkleppen eindelijk af vallen en hij zich realiseert dat het IQ van NO-Classidy samen opgeteld met dat van een roedel dalmatiërs niet aan het Nederlands gemiddelde komt en hij te stom was zich te realiseren wat hij thuis bij jou had. Uiteraard is het dan veel te laat maar geloof mij dit gaat gebeuren Em!
“Saar, ik denk dat ik dit gewoon verdient heb…” zeg ik terwijl met een zucht op mijn bed plof. “Jij bent gek Emily! Dit verdient niemand en al zeker jij niet!” Saar lijkt enigszins boos, maar ik weet dat ze het goed bedoelt. “Wat maakte John nou eigenlijk zo speciaal anyway? Ik ontken niet dat het een aantrekkelijke man was, zeker voor een midden veertiger, en dat hij zijn leven aardig op de rit had, maar was jij niet de persoon die vertelde dat John na vier jaar nog steeds niet doorhad dat hij je clit behoorde te bespelen zoals André Rieu dat doet met de snaren van zijn viool om zo tot een prachtige symfonie te komen mét geweldig slotstuk?”
“Ik quote: ‘John herinnert me aan die GLS pakketbezorger van jou Saar. Je weet wel: die wat 19 keer achter elkaar op de bel drukt en dan gefrustreerd raakt dat hij die zware Young Living doos weer terug in de bus moet pleuren en het de volgende dag nog eens moet proberen omdat niemand ‘kwam’. Moeten we het nog over het gegeven hebben dat John vooral bezig was zijn eigen behoeftes te bevredigen en dat dat meer dan eens uitmuntend lukte binnen de twee minuten? Jouw woorden, niet de mijne.” Saar laat een diepe zucht. “Emily jouw seksleven voor John was een film. Jaloersmakend! Kim, Stefanie en ik konden op onze maandagavond wijn avond, omdat het weekend gewoonweg veelte kort was, niet wachten om je verhalen te horen. Wij waren van die saaie meisjes die allemaal al tien jaar samen waren met onze eerste vriendjes en gèèn idee hadden van wat er allemaal te verkrijgen was. We vonden je dan wel een losbol maar stiekem zouden wij allemaal jou gewoon voor één dag willen zijn en ook eens iets spannends meemaken”
Sara gaat naast me op bed zitten. “En toen ontmoette je Don waar je helemaal stapel van was en waarvan ik mij tot op de dag van vandaag nog steeds afvraag hoe je die relatie zo abrupt kon beëindigen? Je vloog naar Griekenland voor je werk in een soort staat van extase omdat je het meest geweldige weekend met Don had om vervolgens terug te keren en een punt achter je relatie te zetten. ‘Ik ben erachter gekomen dat we toch niet zo goed bij elkaar paste.’ en daar was de kous mee af.”
Ik draai me naar Sara en aarzel even. “Sara het ding is .. Ik ben over mijn trip naar Griekenland niet helemaal eerlijk geweest. Wel over wat ik daar ging doen, maar niet over wat ik daar gedaan heb. En ik ben er heilig van overtuigd dat deze situatie met John, hoe hij me zonder pardon uit huis gezet heeft en er vandoor is gegaan met een ander mijn ultieme karma is.” Ik zucht, maar weet wat me te doen staat. “Trommel jij Kim en Steef op? Dan zet ik wat flessen wijn klaar. Ik heb een verhaal te vertellen.”
Niet veel later zitten mijn vriendinnen me op de bank met nieuwsgierige ogen aan te kijken. Tijd om te vertellen wat er echt gebeurd is in Santorini. “Meiden, zoals jullie weten werd ik gevraagd om foto’s te gaan maken van een te gek huis in Santorini voor ‘parels in het buitenland’. Don en ik hadden een heerlijk weekend achter de rug en enerzijds baalde ik dat het maandag was en ik moest vertrekken en anderzijds had ik er ook ontzettend veel zin in. In de namiddag arriveerde ik in het prachtige Santorini en ben ik vanaf het vliegveld direct naar mijn hotel vertrokken waar ik me snel opfriste en vanuit daar een hapje ging eten bij een restaurantje om de hoek van het hotel. Nothing crazy want ik moest de volgende dag fris en fruitig zijn om mooie plaatjes te schieten voor ‘parels in het buitenland’.”
“Ik had op voorhand al een taxi gereserveerd voor de de dag van de shoot en stond om 09:00 uur bepakt en bezakt met mijn spullen buiten op het stoepje van het hotel te wachten om aan de slag te kunnen gaan. Het was al bloedheet die ochtend toen ik de deur van mijn balkon opende en dus koos ik ervoor me, laten we zeggen: luchtig te kleden. Die beige linnen crop top wat je van de voorkant moet strikken, die wij samen kochten Steef en een witte wijde soort beach broek. Veel stof en lekker luchtig en een tikkeltje doorschijnend. Ik zou die dag helemaal alleen zijn in het huis zijn, enkel de housekeeping die me even binnen zou laten dus ik dacht we laten de boel lekker waaien plus: het is Santorini baby, luchtig is the way to go.”
“De taxi arriveerde en onderweg naar de locatie van de shoot kwamen we langs de mooiste stranden. Ik vertel jullie: Ik heb nog nooit zo’n blauwe zee in mijn leven gezien als daar. Na een taxi rit van zo’n klein halfuur reden we vlakbij de zee een zijweg in om vervolgens bij een gigantisch huis uit te komen. Het huis had een lange oprijlaan en een tuin ter grootte van een voetbalveld met super mooie bomen en ontelbaar veel rozenstruiken en andere prachtige bloemen. Het huis was wit gestuct met grote ramen en een imposante voordeur van eikenhout. Ik geloof dat ik jullie allemaal wel eens wat foto’s heb laten zien toch?” Steef, Saar en Kim knikken. Ik merk dat ze met de minuut nieuwsgieriger worden.
“Mijn mond viel echt open toen Daphne van housekeeping de deur opende en ik een blik op de ontvangst hal wierp. In mijn hoofd had ik al 100 foto’s gemaakt van de prachtige architectuur en fantastische artwork die tegen de muren hing. Alles in dit huis was in white & neutrals, een totale vibe girls! Maar waar we het écht even over moeten hebben is de achter tuin, naar mijn mening het allermooiste aan het hele huis. Uitkijk over de meest blauwe zee met een infinity pool. Een geweldig mooie buitenkeuken, verschillende luxueuze loungeset’s, haarden en vuurkorven en wederom een pracht en praal aan bloemen. Al met al was dit een huis waarvoor je je oude vertrouwde leven zou achterlaten en nooit meer zou terugkijken als je de kans kreeg er te gaan wonen.”
“Voordat ik begon met shooten gaf Daphne mij een quick tour door het huis en wees me erop dat er vers fruit en water in de koelkast stond en dat ik kon pakken waar ik trek in had. Kort daarna vertrok ze en had ik vrij spel om de mooiste plaatjes te schieten van alles wat dit huis te bieden had. In eerste instantie voelde het een beetje overweldigend omdat het huis zo enorm groot was maar al gauw had ik in mijn hoofd de planning gemaakt. Beginnen bij de hal, beneden etage, boven etage en als slot de geweldig mooie tuin. Ik denk dat ik een kleine twee uur beneden geshoot heb toen ik klaar was mijn weg naar boven te vervolgen.”
“Voordat ik naar boven ging gunde ik mezelf een kleine break met een heerlijke fruit bowl en ijskoud water in de prachtige tuin. Ik zat heerlijk te genieten bij de infinity pool met uitzicht op zee toen mijn oog viel op een vlinder met kleuren die ik nooit eerder gezien had. Gauw zette ik mijn fruitbowl neer en sprintte richting de keuken waar ik mijn camera van het aanrecht griste. De vlinder had zich precies in het midden gezet van een witte roos die samen met honderden andere rozen in de struik in volle bloei stond. Ik fotografeerde de vlinder vanuit elke hoek maar ik was niet helemaal tevreden over de resultaten die te zien waren op het beeldscherm van mijn camera. Uiteindelijk schoot ik wijdbeens op mijn knieën het perfecte plaatje. Bij het klikken van mijn camera klonk er een stem die zei: ‘ik heb nog nooit zoiets moois gezien.’ Verschikt draaide ik me om en keek recht in de ogen van een goddelijk gebruinde man met dik zwart haar en grote donker bruine ogen. Zijn kaaklijn was gestroomlijnder dan een Lamborghini Gallardo en zijn lichaam en outfit verraadde dat hij vaak in de sportschool te vinden was. Hij droeg een strak wit shirt die zijn grote gespierde armen en borstkast extra accentueerde. Zijn korte donker grijze sportbroek die behoorlijk wat liet zien van de heerlijkheid aan benen zorgde ervoor dat ik niet veel meer dan ‘dankje’ kon uitbrengen.” Ik heb de meiden nog nooit zo snel hun glas wijn zien leegdrinken. Ik breek een tweede fles wijn aan en vervolg mijn verhaal.
“Dankje? “Ik had het over de vlinder”, zei hij lachend terwijl hij zijn ogen langs m’n borsten liet afglijden. We stelden ons aan elkaar voor en ik had het genoegen Matteo de eigenaar van het prachtige huis per toeval te ontmoeten. Zijn vlucht voor die dag werd last minute gecanceld en dus liet zijn trip naar Dubai nog even op zich wachten. Ik complimenteerde hem over zijn geweldig ‘optrekje’ in het mooie Santorini waarna hij vertelde dat hij na zijn eerste vakantie op het eiland wist dat hij er ooit een huis zou gaan bouwen en zou gaan wonen. Zijn roots lagen in Argentinië maar zijn hart verloor hij aan Santorini. We hadden een leuk en ongedwongen gesprek met zo nu en dan een flirterige opmerking tussendoor waarbij onze ogen meer dan eens afdwaalde naar andere plekken dan enkel elkaars ogen. Ik kreeg het er warm van.”
“Na een klein halfuurtje kletsen werd het tijd mijn werk weer op te pakken. Matteo vroeg hoever ik was met de fotoreportage en of hij al gebruik kon maken van de badkamer. Ik gaf aan dat ik enkel pas de beneden etage gefotografeerd had maar ik m’n weg naar boven ging vervolgen en als eerst de badkamer zou fotograferen zodat hij daarna zijn gang kon gaan. Daphne had me tijdens de snelle tour door het huis enkel aangewezen waar ik welke ruimte kon vinden maar de ruimtes zelf had ik nog niet gezien. De badkamer was massive! Wederom in neutrale kleuren, een dubbele als het niet een drie dubbele douche was en vrijstaand bad. Het badkamer meubel had mooie grote wasbakken en er was in deze ruimte gebruik gemaakt van zowel marmer als natuursteen.”
“Oh en de geur was zo fijn. Overal door het huis stonden diffusers, precies zoals die wat jij hebt Saar ook die olie flesjes waren hetzelfde. Op de badkamer stond er naast die soort van glazen bol diffuser een groen/blauwig flesje. Ik weet dat het de geur van spar was en dat er Idaho op het flesje stond. Dat heb ik onthouden omdat ik toen ook voor parels in het buitenland in Idaho was haha!” Saar knikt, ze weet precies over welke olie ik het heb.
“Ik was er lustig op los aan het schieten in de badkamer toen uit het niets Matteo achter me stond en een arm om mij heen sloeg. Mijn hart sloeg over.”